Ostrovy v blízkosti Lefkady

Meganissi

K oblíbeným činnostem během dovolené na Lefkadě patří i možnost pronájmu motorového člunu či jen lodního výletu na okolní ostrovy, ležící v blízkosti Lefkady. K těm nejznámějším ostrovu patří kupříkladu ostrov Meganissi. Ten se může chlubit zajímavými jeskyněmi Papanikolis a třeba i městečkem Spartochori. Mimochodem právě ze Spartochori je překrásný výhled na celý ostrov Lefkada.

Kalamos

K dalším známým ostrovům patří kupříkladu ostrov Kalamos. Kalamos se nachází asi 20 kilometrů jihovýchodním směrem od Lefkady a trvale tady žije jen asi 500 obyvatel. Protože na Kalamos nezavítá tolik turistů ani během hlavní sezóny, turisté se zde mohou koupat na krásných a nijak přeplněných plážích. Vnitrozemí Kalamu je pak ideální k výletům po horách, hustě porostlých borovými lesy. Ani Kalamos si totiž nemůže stěžovat na nedostatek vláhy.

Scorpios

K atraktivním turistickým cílům z Lefkady patří i malý ostrůvek Scorpios. Ten patří rodině známého lodního magnáta Onassise. Tento ostrov leží asi dva kilometry od pobřeží Lefkady a letoviska Nidri. Z Nidri je možné se na Scorpios dostat lodní dopravou.

Na-Lefkade.cz

Stránky o řeckém ostrově Lefkada, oblíbené destinaci pro letní dovolenou.